Prometni poligon

V sredini oktobra sta učenca 3. razreda, Ivana in Nace, v sklopu tehniškega dneva Promet, izdelala prometne znake.

Najprej sta prometne znake s svinčnikom narisala na karton, nato sta jih pobarvala in nazadnje prilepila na karton. Nato smo skupaj, na list papirja, skrbno izdelali načrt poligona. Vzeli smo krede in prometne znake ter se odpravili na šolsko igrišče. S kredami smo narisali ceste, pločnik, poti in prehode za pešce. Potem smo v naš poligon umestili še prometne znake, ki so pomembni za kolesarje in pešce.

Naslednji dan so učenci v šolo prinesli skiroje in čelade ter se preizkusili v varni vožnji po poligonu. Nekateri pešci so z nagajivimi nasmeški na obrazih čakali na prehodih za pešce in se po polžje sprehajali čez cesto. Kljub temu so pešci poskrbeli za svojo varnost z dvignjeno roko in rumeno rutko okoli vratu (učenci 1. in 2. razreda).

Z zagotovostjo lahko trdimo, da sedaj vsi poznamo najpomembnejše prometne znake, ki veljajo za pešce in kolesarje.

FOTO (klikni)