Vaja evakuacije

V četrtek, 20. oktobra, je v kuhinji in hodniku zagorelo. Šola se je napolnila z dimom. Z učenci smo obtičali ujeti v učilnicah. Poklicali smo na 112 in hitro so nas prišli reševati gasilci PGD Vrh Svetih Treh Kraljev in PGD Račeva.

Čeprav je bila to le vaja, je vse skupaj izgledalo prav resnično in na trenutke strašno. Najbolj pogumni učenci so se dobro skrili po šoli in poskrbeli, da za gasilce vaja ni bila preveč enostavna. Gasilci so v učilnice prišli skozi okno, prezračili so hodnike in ostale prostore ter vse učence in učiteljice varno pospremili do zbirnega mesta pred šolo. Na koncu smo še preizkusili gašenje s cevmi in ugotovili, da morajo biti gasilci zelo močni. Zahvaljujemo se obema gasilskima društvoma za uspešno izvedeno vajo in si želimo, da zgolj pri vaji tudi ostane. FOTO (klikni)