Športni dan v Sovodnju

V torek, 11. oktobra, smo se z avtobusom odpravili do Sovodnja, kjer smo se udeležili skupinskega športnega dneva sedmih podružničnih šol v organizaciji POŠ Sovodenj.

Po uvodnih pozdravih organizatorjev in občinskih predstavnikov, smo se odpravili na pot po dolini ob potoku Podosojnščice. Nato smo zavili navzgor v hrib ob nekdanji rapalski meji proti Cerkljanskemu vrhu in Novi Oselici. Na vrhu, na meji obeh vasi in na meji Primorske in Gorenjske, smo malicali. Na tej poti so nam učenci dramske skupine POŠ Sovodenj predstavili nekatere krajevne, zgodovinske in naravne značilnosti in nam zaigrali nekaj prizorov o kontrabantu iz časa rapalske meje. Po malici smo se spustili nazaj proti Sovodnju, kjer je bil zaključek športnega dne, katerega se je udeležilo okoli 240 otrok. FOTO (klikni)

Ta vnos je bil objavljen v Obvestila, Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.