Sprejem prvošolcev

Na lep sončen petek, ki je bil mimogrede tudi 1. september, smo se zjutraj zbrale vse učiteljice in vsi učenci od 2. do 4. razreda. Verjetno se sedaj sprašujete, kje smo pozabili prvošolce.

Nikjer, samo pridružili so se nam malo kasneje. Po tem ko smo dodobra poklepetali in podelili svoje poletne vtise.

Po malici, ko so se nam pridružili prvošolci s svojimi starši, smo jim zaigrali lutkovno predstavo. Nato smo jih povabili ven na lov za skritim zakladom, razredničarka Ana pa je ta čas s starši spregovorila o šolskem delu. Pred odhodom domov smo se vsi skupaj posladkali še s slastno torto in polni novih vtisov zakorakali v prvi vikend novega šolskega leta.

V torek, 5. septembra, sta nas obiskala še ravnateljica, ga. Aleksandra Urbas, in župan občine Logatec, Berto Menard, ki je prvošolcem podaril knjige in slovenske zastave ter z njimi delil spodbudne besede ob vstopu v šolo, mi pa smo mu ob spremljavi učiteljice Mihaele zapeli nekaj pesmi in ga z zanimanjem poslušali.