Obisk iz Logatca

V četrtek, 6. 4., so nas obiskali upokojenci z Univerze za tretje življenjsko obdobje iz Logatca.

Najprej smo jim zapeli šolsko himno. Učiteljica Ana je povedala nekaj podatkov o naši šoli in jih povabila na malico. Nato smo se odpravili peš do jame, kjer je učiteljica Ana povedala zanimivosti o jami. Odpravili smo se naprej. Pri Petrč je učiteljica Mihaela pokazala portal. Nato smo nadaljevali do cerkve na Vrhu Svetih Treh Kraljev. Učiteljica Mihaela je na razgledni točki pokazala gore in hribe in jih tudi poimenovala. Nato nam je učiteljica Mihaela odklenila cerkev in nam notri povedala več o cerkvi. Učiteljica Agnes je povedala še nekaj o cerkvi v Hlevnem Vrhu. Preden smo se odpravili, smo petošolske povedale legendo o Račevskem jezeru in o sončni uri na Lavrovcu. Ko smo prišli nazaj do šole, smo gostom postregli še s pecivom, ki ga je spekla kuharica Marta, nato pa smo se od njih poslovili in se jim zahvalili za obisk.

Lara Treven, 5. razred

Ta vnos je bil objavljen v Obvestila, Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.