Kulturni dan

V petek, 18. marca smo imeli kulturni dan. Prvi dve uri so mlajši igrali različne glasbene igre, starejši pa so, ob ogledu odlomkov iz predstave Hrestač, spoznavali balet. Po malici nas je obiskal pravljičar in zbiralec ljudskega izročila, lanskoletni prejemnik občinskega februarskega priznanja za izredne dosežke, g. Roman Treven. Popeljal nas je skozi dve svoji čudoviti pravljici; Na Gregorjevo se ptički ženijo in Lihardina gostija za pobalina. Ob pravljicah smo tudi glasbeno poustvarjali in se z avtorjem zapletli v pogovor. Kako tudi ne, veliko je imel povedati, otroci pa tudi. Očarale so nas tudi ilustracije v knjigah.

Za konec smo spoznali in zaplesali še nekaj ljudskih plesov. Prijetno petkovo kulturno dopoldne je bilo to. Upamo, da nas pravljičar obišče še kdaj. Morda že z novimi pravljicami.

Več fotografij: FOTO (klikni)