Športni dan – pohod in igre

Na prvi oktobrski dan smo imeli športni dan. V nekoliko hladno, a sončno jutro smo zakorakali dobro razpoloženi. Med potjo smo spoznavali okolico našega kraja; predvsem Vrha Svetih Treh Kraljev in Hleviš ter naravne in kulturne znamenitosti. Od šole smo krenili do debele lipe in Speharja, naprej do Rodofa, od tam v Sopot, kjer smo opazovali strugo potoka in sotočje dveh Sovr (Popitove in Rovtarske). Mimo Mravlinca smo se vzpeli do Čakovca, kjer so nas čakale športne igre. Vmes je bil, kajpak, še postanek za okusno malico, ki smo jo nosili v nahrbtnikih. Športne igre otrokom niso vzele moči, zato so zmogli tudi zadnji vzpon do vrh Vrha, objeli najdebelejšo zavarovano lipo pri Petrču in se spustili do šole. Nekaj utrujenosti je bilo pri mlajših, ki pa so, kot starejši, opravili več kot 600 višinskih metrov vzpona in spusta. To pa ni mačji kašelj! Bravo!

FOTO (klikni)

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno, Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.