Sprejem prvošolcev

Prvega septembra smo učenci 2. in 5. razreda prišli ponovno v šolo. Naše sošolke iz 4. razreda pa so bile takrat že v šoli v naravi v Poreču. Do malice smo se igrali, si pripovedovali počitniške dogodivščine in dobili nekaj napotkov od učiteljic. Nato smo imeli sprejem novih prvošolcev. S svojimi starši so prišli Eva, Ahac, Teo in Gabrijel in malce prestrašeno zrli v nove sošolce in učiteljice. Učiteljici Ana in Agnes sta jim namenili nekaj uvodnih besed, nato pa so se vsi podali na lov za skritim zakladom. Po eni uri so našli sladki zaklad in vstopnice za 1. razred. Sledila sta podelitev rutic in sladkanje s torto.

Naslednji teden nam je prišel izreči dobrodošlico in spodbudne besede za novo šolsko leto tudi župan g. Berto Menard. Prvošolcem je podaril knjigo in slovensko zastavo, za vse otroke in učiteljice pa še nekaj za posladkat.

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno, Obvestila, Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.