13. gledališko srečanje podružničnih šol Slovenije

V sredo, 17. 4. 2024, se je na štirih lokacijah po Sloveniji odvijalo 13. gledališko srečanje podružničnih šol.

Namen srečanja je popestriti kulturno dogajanje na podeželju in ohraniti ter vzpodbuditi gledališko dejavnost.
V Mlinšah v občini Izlake, v Ribnem v občini Bled, v Lazah v občini Logatec in tudi pri nas, na Vrhu Svetih Treh Kraljev se je predstavilo 13 gledaliških skupin. Na našem odru se je zvrstilo več kot 65 gledališčnikov iz različnih podružničnih osnovnih šol, prisotna pa sta bila tudi ravnateljica OŠ Rovte in župan občine Logatec. Naši učenci so dogajanje otvorili z igro Jabolčni kralj pod vodstvom Ane Kreč, za njimi pa so nastopili učenci PŠ Sovodenj s predstavo Kam bežijo meseci. Po malici smo si ogledali še Zverjasca PŠ Rovtarske Žibrše, Mojco Pokrajculjo PŠ Črni Vrh in Magnetnega dečeka PŠ Ledine.
Vse predstave so požele velik aplavz, srečanje pa smo vsi, učitelji in učenci, zaključili z nasmehom na obrazu. Veselimo se naslednjega snidenja.

Neja Nedoh

Za ogled fotografij kliknite TUKAJ.