Živim zdravo in varno

V torek, 6. 2. 2024, smo se z učenci 1. triade odpravili v Logatec.

Drugošolci so imeli sistematski pregled v ZD Logatec. Tam smo poslušali tudi predavanje o zdravih navadah (higieni, prehrani, zdrave navade). Po malici smo se odpravili do PP Logatec, kjer nam je policist Boštjan razkazal policijska vozila in postajo. Nato smo z njim odšli še do glavne ceste, kjer smo vadili varno hojo čez prehod za pešce. Ugotovili smo, da se promet v Logatcu zelo razlikuje od našega v okolici šole, predvem pa je zelo gost in malo tudi nevaren. Večina voznikov je upoštevala prednost pešca pri prehodu, trije vozniki pa kljub policistu ob prehodu, prednosti niso upoštevali. Policist jih je opozoril s piskom na piščalko. Našo pot smo nadaljevali še do semaforjev, kjer je prehod čez cesto za pešca precej lažji in varnejši. Imeli smo dovolj časa tudi za ogled gasilskega doma PGD Dolenji Logatec, kjer nam je njihov predsednik Urban Korenč razkazal garaže in vozila. Sprehodili smo se še do igrišča pred OŠ 8 talcev, se malce poigrali na igralih, nato pa se vrnili nazaj k naši šoli.

Več fotografij v albumu FOTO (klikni)