Škofljeloški grad

Na deževni četrtek, 19. 10. 2023, smo se skupaj z rovtarskimi četrtošolci odpravili na ogled Škofjeloškega gradu. V Škoflji Loki smo se od avtobusne postaje čez staro mesto povzpeli do gradu. Tam nas je pričakala vodička.

Najprej smo pomalicali v grajskem stolpu, nato pa šli na delavnico izdelave odlitka loškega grba. Vodička nas je nato popeljala do grajske kapele in skozi muzej. Vmes smo slišali nekaj pripovedk, izvedeli veliko informacij o življenju na gradu ter kako je grad skozi leta spreminjal svojo podobo. Kljub deževnemu dnevu, smo bili nad ogledom navdušeni in se, vsak s svojim grbom, odpeljali nazaj proti šoli.

FOTO ALBUM (klikni)

Ta vnos je bil objavljen v Obvestila, Zgodilo se je. Zaznamek za trajno povezavo.