Prvi poletni dan

Naši najmlajši učenci (prvo- in drugošolci) so se na prvi poletni dan odpravili v CŠOD. Tretješolca in petošolke pa so z učiteljicama Agnes in Mihaelo prvo poletno dopoldne preživeli na pohodu na Polhograjsko Grmado. S seboj so povabili tudi planinskega vodnika Miha.

Izbrali smo senčno pot, saj je bil dan poletno vroč. Le kratek čas smo hodili po cesti in prav kmalu mimo hiš zavili na kolovoz ter se strmeje vzpenjali skozi gozd vse do razglednih travnatih pobočij. Ozirali smo se na vse strani, nato pa pot nadaljevali po grebenu do vrha Grmade. Klopica v senci je bila pravšnja za vse učence, daljnogled pa je omogočil, da smo lahko gledali tudi na domači Vrh Svetih Treh Kraljev. Poleg sendviča je bila pijača zlata vredna. Vračali smo se po drugi poti, mimo lovske koče. Gozd nam je dajal prijetno hladno zavetje. Veseli in ravno prav utrujeni smo se vrnili nazaj do šole.

Več fotografij si lahko ogledate TUKAJ.