Plavalno obarvan športni dan

V torek, 18. junija, dan po prireditvi, na kateri smo do poznega večera praznovali 130-letnico šolstva na Vrhu Svetih Treh Kraljev in 70-letnico šolske stavbe, smo se zjutraj kot običajno zbrali pred našo 70 let staro šolo in se odpravili na avtobus. Sredi že precej vročega dopoldneva smo prispeli v Čateške toplice.

Najprej smo se okrepčali z malico iz nahrbtnika, nato pa se preoblekli v kopalke, se v celoti in na debelo prekrili s sončno kremo in odhiteli proti gusarskemu otoku. Ker se nam je kmalu pridružila še večja skupina otrok in smo morali na toboganih precej čakati, smo naše kopanje nadaljevali v manjšem bazenčku – a nič zato, da je bil majhen, tudi nas ni prav dosti. Ker te voda precej utrudi, smo odšli na “kosilo”, ki je bilo prav tako iz nahrbtnika. Odpravili smo se še v globji bazen, kjer smo se igrali pepčka, se prepustili valovom in skakali v vodo. Z denarjem, ki ga je prispevala podružnica smo si privoščili še (majhno) kepico sladoleda in se odpravili na zadnji vodni izziv – hitro reko (ki je v resnici precej počasna in ne vemo točno odkod ji ime). Sredi popoldneva smo zaključili s kopanjem, zamenjali mokre kopalke za kratke majice in hlače, pospravili svoje reči in se odpravili proti domu. Učenci so bili na poti še vedno razigrani in živahni in le redkokateri so si privoščili kitico lepotnega spanca.

Več fotografij si lahko ogledate TUKAJ (klikni).