Gledališko srečanje 2019 v sliki in številkah

V sredo, 10. 4. in v četrtek, 11. 4. smo na naši podružnični šoli gostili 11. državno srečanje gledaliških skupin podružničnih šol. V obeh dneh se je v desetih predstavah na odru zvrstilo 130 učenk in učencev. Zanje je skrbelo 14 mentorjev. V dvorani je v dveh dneh predstave spremljalo okrog 280 otrok in odraslih; od tega dva ravnatelja in en župan. Najbolj oddaljeni so bili gledališčniki iz Gribelj, ki so do nas prevozili več kot 140 km (in ravno toliko nazaj). V eni gledališki skupini je dan pred nastopom zbolela glavna igralka;  ostali učenci so si vloge porazdelili, suvereno nastopili in gledalci v dvorani izostanka junakinje niso občutili. Srečanje smo pri nas organizirali šestič zapored, pet gledaliških skupin je bilo od takrat vsako leto na našem odru. Več utrinkov spodaj.

1. dan FOTO

2. dan FOTO