O podružnični šoli

2 Responses to O podružnični šoli

1. Ivan Krašnja says:

Pozdravljeni,
    Ali v šolski kroniki obstoja kaj podatkov o mojem pokojnem očetu Ivanu Krašnja, ki je imel prvo delovno mesto v šoli Rovte nad Logatcem, v neposredni bližini Rapalske meje z Italijo. Tam je bil učitelj nekje med leti 1933 in 1936, bolj točnih podatkov nimam. Bil je rojen leta 1911 v Ljubljani. Iz Rovt je bil premeščen v sv. Peter na Medvedjem selu (pošta Podplat). Tam je učil v letu 1936 in do 1941. Sem njegov sin in me zanima vandranje mojega očeta po šolah. Pokojen je že preko 51 let.
    Vesel bom, če mi boste lahko posredovali kaj podatkov.
    Hvala in lep pozdrav Rovte, rojstni kraj mojega dedka.
    Ivan Krašnja iz Maribora

• Mihaela says:

Dober dan, gospod Ivan.

Se opravičujem za pozen odgovor, prej nisem zasledila Vašega pisanja.
      Po podatkih naše kronike (Vrh Svetih Treh Kraljev) in glede na poznavanje preteklosti naše podružnične šole, lahko zapišem, da Vaš oče ni služboval pri nas. Glede na to, kar ste zapisali menim, da je bil učitelj na naši matični šoli v Rovtah. Predlagam, da se obrnete na ravnatelja naše šole, g. Mitjo Turka in ga poprosite za kak dragocen podatek o Vašem očetu.
      Upam, da najdete pot do podatkov, ki jih želite.

Vse dobro in lep pozdrav z Vrha Svetih Treh Kraljev.
      Mihaela Kavčič, vodja podružnične šole