Z glasbo na potep

V ponedeljek, 19. aprila smo imeli glasbeni kulturni dan. S pomočjo odličnih posnetkov Policijskega orkestra smo spoznavali glasbila, vlogo dirigenta v orkestru, mlajši so se virtualno sprehodili še po »simfoničnem orkestru«. Poslušali so glasbeno pravljico Peter in volk; kot glavni junak, se tudi oni niso bali. S pomočjo kviza so preverili svoje znanje.

V drugem delu so se učenci prelevili v tolkaliste. Po posnetkih slovenskega tolkalista Jaka Strajnarja so najprej igrali na improvizirana glasbila, nato pa na čisto prava tolkala. Mlajši na tista iz Orffovega inštrumentarija, starejši pa (vsak na svoj) cajon. V kratkem času so se naučili slediti preprostemu ritmičnemu zapisu ter zaigrali dve čisto pravi ritmični skladbi, napisani za cajon. Donelo je po šoli in pred njo, saj smo imeli okna na stežaj odprta. Otroci so, tako so rekli, uživali. Bomo še kdaj ponovili?! Bomo.