Očistimo naš kraj

Zadnji dan marca smo posvetili skrbi za čistejše okolje. Zjutraj smo se v dveh skupinah odpravili v okolico šole in pobrali odpadke, odvržene v naravo. Mlajši otroci so bili še posebej veseli “ulova”, starejši pa so že razumeli, da “manj kot najdemo, bolje je”. Za naravo in nas, seveda. Kljub vsemu smo nabrali kar nekaj vreč smeti. Po malici smo se srečali z gospo Majo Nagode, zerowasterko, ki nam je predstavila dom brez odpadkov. Ugotovili smo, koliko odpadkov “pridelamo” doma in kako bi lahko število le-teh zmanjšali. Kar nismo se mogli načuditi, kako pri Maji doma živijo; čistila pripravijo sami doma, nakupljeno v trgovini dajo v vrečke iz zaves, testenine hranijo v steklenih posodah…Srečanje z gospo Majo je bilo res nekaj posebnega.

Nekateri naši učenci so se odločili, da se, v skrbi za čistejše okolje, še naslednji dan (v soboto, 1. 4.) pridružijo krajevni čistilni akciji. Trije so svojo besedo zares tudi držali. Pohvalno!