8. državno gledališko srečanje podružničnih šol

V sredo, 13. 4. 2016 smo na naši šoli gostili srečanje gledaliških skupin podružničnih šol. K nam je prišlo šest gostujočih skupin iz podružničnih šol Rovtarske Žibrše, Sovodenj, Ledine, Drenov Grič, Zavratec in Notranje Gorice.  Za začetek sta zbrane zares prijazno pozdravila in nagovorila ravnatelj OŠ Rovte, Mitja Turk in župan Občine Logatec, Berto Menard. Nato so na oder stopili naši učenci, za njimi pa še ostale skupine. Vsaka predstava je imela svoj čar in sporočilo, vanje so igralci in mentorice vložile veliko dela pa tudi ustvarjalnosti in duha. Dvorana, ki so jo, poleg nastopajočih, napolnili učenci razredne stopnje naše matične OŠ Rovte je bila kar pretesna, a so jo vsi ob koncu zapuščali nasmejani in zadovoljni. Tudi fotografije sporočajo delček bogatega dopoldneva, ki smo ga doživeli na tem srečanju.

Dobrodošli spet prihodnje leto.